Коли приходять передсвяткові дні, тоді люди надихаються мріями і очікують дива. Писати писанки до Великодня магічна українська традиція, яка зачаровує малого і старого. Дитина пізнає через це чародійство себе і світ, а дорослий, створюючи обереги – відновлює моральні сили.

Щороку більше людей збирається на вишколи по писанкарству. Духовна потреба, непереборне бажання бути причетним до чогось прекрасного здавна вабила українців. Можливо тому у нас такі стійкі традиції й обряди. Їх не могли заборонити чи знищити жодні загарбники.

От бачите, знову мене відносить, як Мері Поппінс, якимось вітром. Хіба так казки починаються? Не знаю, можливо, це не казка, а життєва історія? Ну нехай уже читачі розбираються із жанром, а мені пора розповідати.

В одному містечку жила пластунка і у неї завжди була купа справ. Ну, може не така вже й велика купа, та нудьгувати вона не мала часу. Сьогодні вишкіл по писанкарству, а це означає, що Великдень все ближче і ближче – потрібно так багато встигнути. Та найголовніше душу підготувати до благословенного Дня. Софійка схопила все необхідне і гайда у пластову домівку – спішила, щоб не спізнитися, бо з нею таке трапляється. От весь час, чесно, старається не запізнитися, але не завжди виходить бути точним пластуном.

Ось уже почалося магічне дійство ‒ затишно і трепетно на серці. Подруга Галя так заворожуюче розповідає легенду, голубляться маленькі запалені свічечки, капає віск на чисте яєчко. Один колір, інший… Яке ж воно вийде? Добре, що залишається простір для таємниці. Коли знімаєш віск над тією самою, але уже майже вигорілою свічечкою, то усмішка мимоволі пробігає по зосередженому обличчю.

‒ Софійка! У тебе неймовірна писанка, ‒ вигукнула подруга Галя. ‒ Вона просто космічна. До Софійчиної писанки позбігалися подруги.

‒ Справді якесь диво, ‒ погоджувалися усі з думкою сеніори. ‒ Стільки узорів і кольорів…

‒ Невже це твоя перша писанка?

‒ Та ні, мабуть, ти вже не раз цим займалась.

‒ Перша, найпершіша. Я ще ніколи не писала писанок. Це так гарно, так приємно! Та й у вас теж чудово вийшло. Кожна якась неповторна, ‒ раділа дівчина.

Потім почали світлувати свої писані яєчка. І гуртові знимки робити. Усмішки, теплі слова – радість…

Вдома писанку уся родина передавала із рук в руки. Тішилися здобутком донечки. Потім поклали символ Всесвіту у найкрасивішу тарілочку, де він і мав залишатися до перед Великоднього вечора.

Зранку, як тільки сонечко прокинулося, в хаті почувся дрібний голосочок курчатка.

‒ Що то так піщить із самого ранку? ‒ запитала мама спросоння і пішла на голос дрібноти. ‒ Свят, свят, свят!

Після такого гучного сплескування в долоні і вигуку прокинулася вся сім’я.

‒ Що там таке? Навіщо так голосно? Ще ж можна було поспати? ‒ засипав питаннями тато.

Але яке там вже спати – всі посхоплювалися і прибігли у кімнату, де коїлося щось незрозуміле. Мама стояла біла шафи, в якій за склом лежала ще вчора Софійчина писанка. В руках вона тримала малюсіньке курчатко. І ще більшою дивиною було те, що воно точнісінько так само розмальоване, як яєчко.

Це виявилася курочка і вона до Великодня стала дорослою. Краса – космічна, бо ж писанка також розписана була Софійкою в космічні візерунки.

Всі чекали від неї дива. Гадали, що це і є та курка, яке несе золоті яйця, як у казці про курочку рябу. Бо ж у кожній казці є доля правди. Писану курочку випускали на вулицю тільки під пильним наглядом. Усі мріяли, що вона скоро почне нести чародійні яйця. Але перед Пасхою курочка знесла яєчко, яке було розписане частково, одним із символів, що були на ній. Так протягом дня курочка знесла сім яєчок ‒ і всі вони були розписані.

Зібрала мама пасхальний кошик, прикрасила писанками таким красивим він ще ніколи не був.

Дивувалася вся церква, бо писанки веселково кольорували і викликали у людей святкові усмішки. Усі просили Софійку навчити їх цього магічного дійства – писанкарства.

А вона що? Звичайно, погодилася, адже творити добрі діла, допомагати іншим – це обов’язок пластуна. І юначка красно його сповняла.

От і казочці кінець. А хто придумає далі – той гідний медалі.