Пластова свічечка в станиці Чікаґо

Запрошуємо всіх розпочати новий 2019 рік в Пластовому родинному колі на нашій Свічечці.
Пластова Свічечка відбудеться в суботу, 12-го січня 2019, о 1:30 по пол. в Домівці.

У ці святкові дні в пластових станицях по всьому світу відбувається традиційна Різдвяна Свічечка — традиційна пластова акція, що була започаткована в діаспорі у 1950 році. Пластуни по цілому світу духовно об’єднувались, запаливши символічну “свічечку” в той же час, коли в Україні сходила перша зірка і починався Святвечір.

З часом пластуни міняли час зустрічі, але традиція “запалювання свічечки” продовжувалась. Вона триває і сьогодні, в багатьох станицях пластуни сходяться разом і спільно запалюють “свічечку” як символ духовної злуки всіх пластунів з українським народом.

Коротка програма надає святковий настрій, а зустріч пластової родини дає нагоду собі взаємно побажати веселих свят, а також подивитись на пластові вертепи і спільно поколядувати.

Традиційно на “Різдвяній свічечці” голова осередку запалює 3 свічки, що їх тримають члени різних Уладів (УПН, УПЮ та УСП):

  • першу – “за всіх тих, які відійшли від нас, за всіх тих, які загинули за кращу долю України”

  • другу – “за всіх українців в Україні та розкинених по цілому світу”

  • третю – “за всіх пластунів і пластунок, розкинених по цілому світу”

Опісля того, від цих троьх свічок, інші пластуни запалюють власні свічки і несуть цей вогник, що об’єднує всіх пластунів, до своїх осель.