У церкві Різдва Христового у Вифлиємі, біля місця народження Христа, палає вогонь. Це полум’я, яке горить впродовж століть, є Вифлиємським вогнем миру, що символізує мир, любов і добро. Християнські народи усього світу по черзі офірують олію, щоб постійно підтримувати горіння цього Вогню Миру. Кажуть, що у 12 столітті хрестоносець привіз його додому як подарунок своїй сім’ї, щоб розділити з іншими його великy благодать.

Традиція ділитися Вифлиємським Вогнем Миру у наш час бере початок з 1986 року, коли радіо станція у м. Лінц, Австрія, розпочала благодійну акцію для потребуючих дітей. З того часу кожного року перед Різдвом, одна дитина запалює вогонь Миру, який потім доправляють літаком до Відня, звідки скаути різних національностей беруть на себе місію роздавати Вифлиємський вогонь миру по всьому світу.

Скаути передають це світло надії на Різдво з рук в руки крізь державні кордони. Так вогонь прибуває до України з 1998 року, а у США його вперше привезли у 2008 році. Українські пластуни розповсюджують вогонь миру в храмах, школах, лікарнях, дитячих будинках, державних установах та нашим войнам на Донбасі. Люди запалюють свічки з Вифлиємського вогню на  Святу Вечерю та тримають до Богоявлення.

Цього року Вифлиємський вогонь Миру привезли літаком до Нью Йорку 1го грудня і передали американським бойскаутам та українським пластунам. Подорожуючи на захід, бойскаути завітали з вогнем до Індіанаполісу (штат Індіана), 4го грудня, звідки його привезли до Чикаго. У середу, 5го грудня, Вифлиємський Вогонь Миру засвітив у Церкві св. Йосифа Обручника, де відбулася урочиста передача Вогню Миру скаутам різних народів у Чикаго.

Вогонь можна буде взяти у церкві св. Йосифа після літургій у неділю, 23го грудня 2018, і в неділю, 6 січня 2019, після літургії.  Інформація про додаткові передачі Вогню Миру скріз метрополії Чікаґо знаходиться на мережі Фейсбук, Bethlehem Peace Light.